Ameliyatla Kızlık Zarı Çıkarma

Ameliyatla Kızlık Zarı Çıkarma/Alma

Kızlık zarı dikimi işlemine göre, ameliyatla kızlık zarı çıkarma çok daha az gerçekleştirilen bir operasyondur. Tıptaki adı hymenektomi’dir.

Ameliyatla Kızlık Zarı Çıkarma Nasıl Yapılır?

Kızlık zarının yapısında damar ve sinir bulunmadığı için, lokal anestezi altında cerrahi aletler veya lazer kullanılarak kızlık zarının vücut dışına çıkarılması mümkündür. Kanama olmaması için çevre dokulara control amaçlı dikiş atılmaktadır. Basit bir cerrahi işlemdir, yaklaşık 10-15 dakika içerisinde tamamlanır.

Operasyondan sonra hasta her ihtimale karşı 15-20 dakika dinlendirilir. Sonrasında ise kişi hiç beklemeden günlük hayatına dönebilir. Ameliyatta kullanılan dikişlerin alınmasına gerek yoktur, dikişler 2-3 hafta içinde kendiliğinden eriyecektir. Operasyondan sonra hemen duş alınabilir, herhangi bir kısıtlama yoktur. Fakat kişinin cinsel ilişkiye girmesi için en az 2 hafta beklemesi önerilir.

Kızlık Zarı Çıkartma Ameliyatı Nedir?

Bazı kişilerde yapısal olarak kızlık zarı çok sert veya kalın olabilir, ortasında hiç açıklık olmayabilir ya da çok küçük bir açıklık olabilir. Bu tür kızlık zarı yapısına sahip olan kişiler cinsel ilişkiye girmekte sıkıntı yaşayabilirler. Bu gibi durumlarda son derece basit bir operasyon olan ameliyatla kızlık zarı çıkarma yöntemi önerilir.