Vajinoplasti Ankara

Vajinoplasti Ankara, operasyonuna cinsel ilişkiden haz alamama ile birlikte estetik kaygılar nedeniyle de oldukça fazla başvurulmaktadır. Vajinoplasti, vajinal estetik operasyonlar arasında en sık tercih edilen operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazıda, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Volkan Kurtaran’ın ‘’vajinoplasti’’ üzerine yapmış olduğu incelemeleri okuma fırsatına erişip ‘’vajinoplasti nedir, vajinoplasti neden yapılır, vajinoplasti nasıl yapılır, vajinoplastinin riskleri nelerdir, vajinoplasti ile birlikte hangi ameliyatlar yapılır?’’ gibi birçok sorunun da yanıtını bulabileceksiniz.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti Ankara, vajinanın cinsel ilişki veya doğum öncesindeki yapısına (formuna) tekrar kavuşturulması işlemidir. Vajinoplasti işlemi, cinsel yaşamı direkt olarak pozitif yönde etkilemektedir. Vajen dokuları ani kilo kayıpları, ilerleyen yaş ve doğum yapılmasından dolayı elastikiyetini kaybetmektedir. bu sebepten ötürü bu dokularda sarkmalar meydana gelmektedir. Bu vajen dokuların sarkması nedeniyle de ‘’cinsel haz’’ alımı en alt seviyeye inmektedir. Vajina, esneyebilen bir yapıya sahiptir.

Vajinoplasti Nasıl Yapılmaktadır?

Genel anestezi altında yapılan vajinoplasti operasyonu için hastanın bedenine kesi atılması gerekmez. Bununla birlikte, hastanın isteği doğrultusunda işlem esnasında bölgesel anestezi verilebilir. Operasyon sırasında vajinanın arka duvarında bulunan bir kısım kesilerek çıkartılmakta olup gevşemiş kaslar da sıkılaştırılmaktadır. Vajinoplasti operasyonu genel olarak 45 dakikalık bir sürede gerçekleştirilmektedir. Ameliyat esnasında istenen diğer genital estetik operasyonları” da kolayca yapılabilmektedir.

Vajinoplastinin Riskleri Nelerdir?

Her ameliyat gibi vajinoplasti ameliyatı da bir takım riskler taşımaktadır. Kanamanın olması, enfeksiyon ve ‘’skar’’ olarak adlandırılan sert yara izinin oluşması; vajinoplasti neticesinde görülmekte olan nadir komplikasyonlar arasında bulunmaktadır. Bununla birlikte, steril bir ortamda uzman hekim tarafından yapılan vajinoplasti ameliyatının riski neredeyse bulunmamaktadır.

Vajinoplasti ameliyatının ardından enfeksiyon kapmamak adına işlemi gerçekleştiren doktor tarafından kullanılması gereken antibiyotik için bir reçete düzenlenmektedir. Ek olarak, vajinoplasti ameliyatı sonrasında da vajina hijyenini ön planda tutmak kritik bir öneme sahiptir. Vajina hijyenine önem verilmesi, olası komplikasyon ve risklerin olmasını da otomatik olarak ortadan kaldırmaktadır. Ameliyat sonrası süreçte pansumanların düzenli bir şekilde yapılması, cinsel ilişkide bulunulmaması ve vajinal duş yapılmaması gibi kurallara dikkat edildiği takdirde hastanın herhangi bir sorunun yaşaması genel olarak mümkün değildir.

Vajinoplasti Ankara Neden Yapılmaktadır?

Vajinanın esnemesi doğrultusunda cinsel birliktelikten alınan haz, belirli bir zaman geçtikten sonra yok olmaktadır. Faal bir cinsel hayatı olan kadın ve erkek bireyler için ‘’vajinanın geniş olması’’, cinsel birliktelikten zevk alınamamasına ve bunun sonucunda da cinsel ilişkiden soğumaya sebebiyet vermektedir. Bu sebepten ötürü, vajinoplasti ameliyatına, %90’lık bir oranda ‘’cinsel birliktelikten zevk alamama’’ sorunundan dolayı başvurulmaktadır. Hem esnekliğini kaybetmiş hem de genişlemekte olan vajinadan ses gelmesi durumu da çiftleri, cinsel birliktelikten soğutup uzaklaştırabilen bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Vajinoplasti ameliyatı sayesinde hem vajinadan gelen seslere hem de vajinanın genişlemesi durumuna kesin olarak çözüm sağlanabilmektedir. İdrar torbasının sarkması (sistosel), idrar kaçırma durumu ve rektosel gibi hastalıkların tedavisi noktasında vajinoplasti ameliyatı büyük bir önem taşımaktadır. Bu hastalıkların tedavisi amacıyla yapılan vajinoplasti ameliyatı, kesin çözüm sağlamaktadır. Bununla birlikte, doğum sonrasında oluşan izlerin kötü bir görünüme neden olması da vajinoplasti ameliyatı ile birlikte çözüme kavuşturabilir. Perine bölgesinde bulunan doğum sonrası atılan dikiş izleri vajinoplasti ameliyatı sayesinde ‘’estetik’’ bir form ile yeniden tasarlanabilir. Bu durumlara ek olarak, vajinal kist vb. çeşitli rahatsızlıklar da vajinanın estetiğini bozabilmektedir. Bu sebeple, vajinoplasti ameliyatı esnasında vajinanın estetiğinin bozulmasına neden olan bütün etmenler de çözüme kavuşturulmaktadır.

Ankara Vajinoplasti Fiyatları 2021

Vajinanın bollaşması, sarkması ya da genişlemesi olarak halk arasında sıkça dile getirilen “vajinanın elastikiyetini kaybetmesi” sorunun çözümü, vajinoplasti ameliyatı ile mümkündür. Vajinadaki kasları sıkılaştıran vajinoplasti ile vajinadaki bolluk ve genişlik problemleri tamamıyla ortadan kalkmaktadır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Volkan Kurtaran tarafından yapılan vajinoplasti ameliyatı sayesinde siz de vajinanızdaki “genişlik’’ veya ‘’bolluk” sorunlarından kurtulup eski cinsel yaşamınıza tekrar kavuşabilirsiniz.