Genital Estetik Ankara

Genital estetik operasyonları içerisinde kadın bireyler tarafından sıklıkla başvurulan operasyonlardır. Genital estetik kadın bireyin psikolojik durumu üzerinde pozitif bir etki göstermek ile birlikte evlilikleri bile kurtardığı bilinmektedir. Cinsellik deneyiminin beklenilenin çok daha alt bir seviyede yaşanması, üreme organlarında şekil veya işlevsel bozuklukların meydana gelmesi nedeniyle olabilmektedir. Bu durumlar, genital estetik Ankara ile çözüme kavuşturulabilmektedir. Bu yazıda, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Volkan Kurtaran’ın genital estetik Ankara üzerine yapmış olduğu incelemeleri okuma fırsatına erişebileceksiniz.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik Ankara ameliyatları; genital bölgeye veya rahmin içerisine uygulanan bütün estetik amaçlı ve işlevsel operasyonları kapsamaktadır. Doğum ile birlikte gelen anomaliler, doğumun gerçekleşmesi ve kilo alıp verme gibi fizyolojik etmenlerin ardından genital bölge genişleyebilmektedir. Bu durum, vajina daraltma ameliyatı Ankara sayesinde düzeltilebilmektedir. Genital estetik sorunları, genital estetik ameliyatlarının yararlarından dolayı ağrı olmadan ve herhangi bir iz kalmadan çözülebilmektedir.

Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?

Evli veya bekar kadın bireylerin genital bölgelerinde şikayetlerinin olduğu görünümlerden ve işlevsel bozukluklardan kurtulmak amacıyla sıklıkla başvurduğu genital estetik operasyonlarını G noktası büyütme, dış dudak estetiği, iç dudak estetiği, genital bölge beyazlatma, vajinoplasti yani vajina daraltma, hoodoplasti yani klitorisin üzerinde olan katlantıları düzeltme, kızlık zarı onarımı ve dikimi, pubis tepesi estetiği ve vajina içi iç katlantı oluşturma estetiği oluşturmaktadır.

Labiada Büyüklük veya Küçüklük

Doğumun ardından hormonal değişimlerin ve genetik etmenlerin, vajina dudaklarına etkisi azımsanmayacak derecede fazladır. Dudaklar, vajinanın fonksiyonu dışında kalmaktadır ve genellikle görünümleri nedeniyle şikayet edilmektedir. Büyük dudaklar, labia majör olarak isimlendirilmektedir. Labia minör de küçük dudaklar için verilen isimdir. Küçük dudaklarda herhangi bir fazlalığın mevcudiyeti, vajinanın estetik açısından görüntüsünü bozmaktadır. İç ya da dış dudağın büyüklükleri, cinsel hayatın işlevselliğini çok büyük bir oranda olumsuz yönde etkilememektedir. Bireyler, genellikle, estetik kaygılar nedeniyle şikayet sahibidirler.

İç Dudak Sarkması

Dış dudakları bile geçen iç dudakların sarkması ile birlikte estetik kaygılar doğabilmektedir. Bu hususta labioplasti ameliyatına başvurulmaktadır. Estetik kaygıların dışında günlük hayatı etkilemekte olan boyutlardaki iç dudak sarkması mutlaka çözüme kavuşturulmalıdır. Spor sırasında ve mayo veya pantolon giyildiğinde tahriş olmaya elverişli olan iç dudak sarkıklıkları, labioplasti sayesinde yalnızca tek seansta çözülebilmektedir.

Labia Majör Gevşemesi ve Sarkması

Kişinin yaşına, hormonlarına ya da genetik yatkınlığına bağlı olarak gelişen dış dudakların sarkması da günümüzde oldukça fazla görülmekte olan ve estetik kaygıya sebebiyet verebilen bir durumdur. Labia majörler, kişinin vücudundan alınan yağlar veya dolgu materyali aracılığıyla dolgunlaştırılabilmektedir.

Vulvar Yağlanma

Vulva yağlanmaları pubis üstü bölgede meydana gelmekte olup estetik kaygılara sebebiyet verebilmektedir. Vulva yağlanması, liposuction sayesinde kolaylıkla çözümlenebilmektedir.

Vajinada Genişleme ve Sarkma Durumlarının Olması

Doğum yapılması, yaşlanma süreci ve cinsel deneyimler, vajinada sarkma ve genişlemenin olması muhtemeldir. Çiftlerin cinsel hayatında sorunlara neden olabilecek vajina genişlemeleri veya sarkmaları kesinlikle genital estetik operasyonları ışığında müdahale edilmesi gereken durumlar arasında yer almaktadır. Bu durumlar, vajinoplasti yöntemi ile çözülebilmektedir. Bununla birlikte, son yıllarda gelişen PRP tedavileri de çözüm yollarından biridir.

Genital Bölge Beyazlatma Nedir?

Vajinal estetik Ankara bölgede oluşan renk değişiklikleri veya daha sonra meydana gelen lekeler, erkek partneri rahatsız etmese bile kadınlar için oldukça fazla rahatsızlık verebilen durumlar içerisinde yer almaktadır. Psikolojik açıdan oluşan bu görüntüden rahatsız olan kadınlarda cinsel isteksizlik ve cinsel ilişkiden kaçmak adına çeşitli bahaneler uydurma gibi problemler gözlemlenebilmektedir. Genital bölgedeki renk değişimlerine doğum kontrol haplarının kullanılması, hamilelik ve kistik rahatsızlıklar sebebiyet verebilmektedir. Genital estetik Ankara bölge beyazlatma estetiği, renk değişimlerinin yok edilmesi adına yapılmaktadır. Renk değişimlerine melanin pigmenti neden olmaktadır. Genital bölge beyazlatma estetiği, fraksiyonel karbondioksit lazer ile soyma gibi teknikler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu estetik işlemi esnasında melanosit hücreler inaktive edilip genital bölgede meydana gelen problemler çözümlenmektedir.

Ankara Genital Estetik Fiyatları 2021, 2022

Ankara genital estetik fiyatları yapılacak olan işleme göre değişiklik gösterebilmektedir. Genital estetik ameliyatı fiyatları için kliniğimizi arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.