Kızlık Zarı Bozulmadan Gebe Kalma

Kızlık Zarı Bozulmadan Gebe Kalınır mı? 

Kızlık zarı bozulmadan gebe kalmak mümkündür. Esnek kızlık zarına sahip olan kişilerde cinsel birleşme sırasında zar esnediği için yapısı bozulmadan kalır fakat tam birleşme gerçekleşmiş olur.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Hamilelik oluşması için kızlık zarının bozulması şart değildir. Esnek kızlık zarına sahip olan kişilerde cinsel ilişki esnasında meni zara yakın bir bölgeye bulaşabilir ve vajinaya ulaşabilir.

Kızlık Zarı Bozulmadan Nasıl Hamile Kalınır?

Cinsel ilişki sırasında yakınlaşma, sürtünme gibi girişimlerde vajina girişine boşalma olursa, zar bozulmamış olsa dahi spermler vajinaya kadar ilerleyebilirler ve kadının yumurtlama dönemiyse yumurtayla birleşip döllenmeyi gerçekleştirebilirler.

Kızlık Zarı Bozulmadan Sürtünmeyle Hamile Kalınır mı?

Hamile kalmak için döllenmenin yani sperm ve yumurtanın buluşmasının gerçekleşmesi gerekmektedir. Sürtünmeyle cinsel ilişki sırasında vajina girişine meni boşalması olursa ve spermler burada uzun süre kalırsa, vajinaya doğru ilerleyip burada döllenmeyi gerçekleştirebilirler.

Kızlık Zarı Bozulmadan Adetli iken Hamile Kalınır mı?

Kadınların adet dönemi sırasında tam cinsel birleşmede dahi hamile kalması söz konusu değildir. Dolayısıyla kızlık zarı bozulmadan adetli iken hamile kalmak mümkün değildir.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalma Olasılığı Kaçtır?

Konuyla ilgili detaylı bilimsel çalışma olmadığından net birşey söylemek mümkün değildir. Yine de esnek kızlık zarına sahip kadınların oranı düşünüldüğünde bu olasılığın çok yüksek olmadığı söylenebilir.