Kızlık Zarı Dikiminin Garantisi Var mı?

Garantili Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi işleminden sonraki cinsel birleşmede kızlık zarında kanama olup olmaması tamamen operasyonu gerçekleştiren doktorun tecrübesine ve dikiş stiline bağlıdır. Kanama ihtimali çift kat mikro cerrahi ile flep tekniği kullanılarak arttırılabilir.

Kızlık zarı dikimi işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin internette en çok arattığı sorulardan biri kızlık zarı dikiminin garantisi var mıdır? sorusudur. Kızlık zarı dikildikten sonra kanar mı? Kızlık zarı kanaması ne zaman olur? gibi sorular da kişilerin aklını kurcalamaktadır. Bu içeriğimizde bu konulara mümkün olduğunca açıklık getirmeye çalışacağız.

Kızlık Zarı Dikiminin Garantisi Var mıdır?

Her çeşit kızlık zarında gerçekleştirilen anatomik incelemeler sonucunda kızlık zarı çeşitlerinden %20-30 kadarının esnek yapıda olduğu ve cinsel birleşme esnasında kanamadığı belirlenmiştir. Fakat flep tekniği kullanıldığı takdirde bu yapıdaki kızlık zarlarında bile kanama garantisi verilebilmektedir.

Kızlık Zarı Nedir?

Hymen adı da verilen kızlık zarı vajina girişinin 1,5-2 cm içerisinde yer alan, mukoza yapısında, ince, damarlı bir yapıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi işleminde kalıcı ve geçici olmak üzere iki tür yöntem kullanılmaktadır. Flep tekniği de denen kalıcı tip kızlık zarı dikimi, kişinin cinsel birleşme yaşadığı ana dek kalıcılığını korur. Geçici yöntemde ise dikilen kızlık zarı, yapısını ortalama olarak 1 hafta korumaktadır. Kızlık zarı dikimi estetik bir operasyondur ve hymenoplasti operasyonu olarak bilinir. Jinekolojik operasyonlardan en sıklıkla yapılanıdır ve kesinlikle yasaldır.

Kızlık zarı dikimi yaptırmak suç değildir. 18 yaşını tamamlamış bütün bireyler kendi istekleriyle bu operasyona karar verebilirler. Kişi 18 yaşından küçükse, işlem için aile bireylerinin onayı istenmektedir.

Kızlık Zarı Dikilir mi?

Yukarıda belirttiğimiz gibi, kızlık zarı dikimi mümkündür ve yasal bir prosedürdür. Herhangi bir zorlama sonucu yapısal bütünlüğü bozulduğunda dikilerek eski haline getirilmesi mümkündür.

Birden Çok İlişki Sonrası Kızlık Zarı Dikimi Yapılır mı?

Kızlık zarı dikimi işlemi için, bir kez ya da çok kez cinsel birleşme yaşamış olmanın önemi yoktur. Hatta doğum yapmış kişilere bile kızlık zarı dikimi yapılabilmektedir. Vereceğiniz bu tür bilgiler kızlık zarı dikimi işleminde hangi tekniğin kullanılması gerektiğine karar verirken önemli olmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrasında doğum yapmak için herhangi bir engel yoktur. Kızlık zarı dikimi cinsel birleşme sırasındaki performansı etkilemez, vajinaya herhangi bir etkisi yoktur ve adet döngüsü üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Kesin Çözüm mü?

Bütünlüğü bozulan kızlık zarının çeşitli dikim teknikleriyle tamamen eski haline getirilmesi ve vajina girişindeki o dar yapının kişiye tekrar kazandırılması mümkündür.

Kızlık Zarı Dikimi Yapıldığı Anlaşılır mı?

Kızlık zarı dikimi yaptırdığım anlaşılır mı? sorusu, kızlık zarı dikimi yaptırmayı düşünenlerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Flep yöntemi mikro cerrahi teknikleriyle çok ince dikişler atılarak gerçekleştirildiği için genellikle iz bırakmaz ve kızlık zarı dikimi dışarıdan anlaşılmaz. Fakat dikkatli ve tecrübeli bir jinekolog işlem yapıldığını anlayabilir.

Kızlık zarı dikimi sonrasında, cinsel birleşme esnasında kanama olur ve kişi tekrar jinekolojik muayeneye giderse, işlemi gerçekleştiren doktor dahi kızlık zarı dikimi yapıldığını anlayamaz. Kişinin ilerleyen hayatında, herhangi bir rahatsızlık sonucu yaptırdığı MR, BT gibi görüntülemelerde veya doğum öncesi, doğum sırası ve doğum sonrasında kızlık zarı dikimi yaptırdığı anlaşılmaz. Kızlık zarı dikimi yaptıran kişi genital estetik, kürtaj gibi diğer jinekolojik operasyonları da ilerleyen hayatında hiçbir engelle karşılaşmadan yaptırabilir.