Kızlık Zarı Ne Kadar Acır?

Kızlık Zarı Acır mı?

Kızlık zarının yapısında çok fazla kan damarı ve sinir bulunmaz. Bu nedenle yırtılma esnasında dayanılamayacak kadar bir acı hissedilmez.

Kızlık Zarı Acısı Nasıldır?

Kulaktan dolma bilgiler nedeniyle bazı kültürlerde birçok kişi ilk cinsel birleşme tecrübesinde çok büyük acı duyacağına ve çok kanama olacağına inanır ve ilk gece korkusu yaşar. Fakat tam tersine kişi ilk cinsel birleşme esnasında kendini ne kadar rahat hissederse ve partnerine güvenirse, ön sevişmeden sonra vajinal ıslanma ve gevşeme görülecek birleşme de sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.

Bazı durumlarda kişinin kızlık zarı beklenenden biraz daha kalın olabilir, bu durumlarda acı hissi biraz daha fazla olmakla birlikte kanama miktarı da normalin biraz üstünde olabilir.

Cinsel birleşme esnasında kadın ne kadar az uyarılırsa ve ön sevişme kısa tutulursa vajinal ıslaklık o kadar az olacaktır. Bu da cinsel birleşme sırasında çevredeki dokuların kasılmasına ve kadının acı hissetmesine sebep olacaktır. Bu sebeple, sağlıklı ve acısız bir cinsel ilişkinin anahtarı öncelikle ruhsal yönden sağlıklı bir partner ilişkisine sahip olmaktır.

Kızlık Zarı Ne Kadar Acır?

Kızlık zarının yırtılması sırasında duyulacak acı, kızlık zarının yapısına ve kişinin acı eşiğine göre değişkenlik gösterecektir. Bu acıyı tarif etmek gerekirse, en hafif olarak bir yerin sızlaması en ağır olarak da vücutta bir yerin kesilmesiyle oluşan acı durumlarını örnek verebiliriz.

Kızlık zarının yırtıldığı ilk cinsel birleşmeden sonra gelen kanama ile anlaşılabilir. Kanın miktarı da yine kızlık zarının yapısına göre değişkenlik gösterecektir.