Kızlık Zarı Sürtünme Yoluyla Bozulur mu?

Kızlık Zarı Nasıl Bozulur?

Kızlık zarının yapısını yüzeysel travmalar ile bozmak çok zordur. Kızlık zarı, genital bölgenin 1,5 cm kadar içerisinde vajinaya yakın bir konumda bulunur ve içeriye penis, parmak ya da herhangi bir sert cisim itilmedikçe yapısının bozulması çok zordur.

Kızlık Zarı Sürtünmeyle Bozulur mu?

Kızlık zarının bütünlüğünün bozulması için penis veya sert bir cismin vajinaya doğru itilmesi gereklidir. Sürtünme yoluyla gerçekleştirilen cinsel eylemler sırasında kızlık zarının bozulma ihtimali çok düşüktür fakat nadiren de olsa vajinanın kayganlaşması sebebiyle penis içeriye doğru girip, kızlık zarını zedeleyebilir.

Kıyafetle Sürtünme ile Kızlık Zarı Bozulur mu?

Kıyafetli cinsel yakınlaşmalarda veya klitoral mastürbasyon sırasında kızlık zarına doğrudan herhangi bir temas gerçekleşmediği için kızlık zarının yapısının bozulması mümkün değildir.

Kızlık Zarı Sürekli Kanar mı?

Kızlık zarı ilk zedelendiğinde bir kanama görülür. Fakat sonraki birleşmelerde kızlık zarının yapısı zaten bozulduğu için ve penisin vajinaya girmesine herhangi bir engel teşkil etmediği için kanama görülmez.

Sürtünmesi Sonrası Kan Gelmesi

Sürtünme yoluyla gerçekleştirilen cinsel birleşmeler sonrası kanama görülüyorsa sebebinin mutlaka araştırılması gerekir. Bunun için jinekolojik muayeneye ihtiyaç vardır. Her kanama bekaretin bozulduğu anlamına gelmez. Sürtünmeye bağlı olarak kızlık zarının etrafındaki dokularda meydana gelen travmalar ya da kızlık zarının bütünsel yapısı bozulmadan alınan darbeye bağlı olarak ortaya çıkan kanamalar olabilir. Bunların sebebinin anlaşılmasının tek yolu ise jinekolojik muayenedir.

Oral Seks ile Kızlık Zarı Bozulur mu?

Kızlık zarının bozulabilmesi için penisin veya sert bir cismin vajinaya itilmesi gerekir. Bu sebeple oral seks sırasında ağız veya dil yoluyla vajinaya yapılan müdahaleler kızlık zarının yapısını bozmaz.

Ters İlişki ile Kızlık Zarı Bozulur mu?

Anatomik olarak anüs ve vajina birbirine yakın konumda yer almaktadır. Dolayısıyla anal seks sırasında bu bölgede yaratılan travma sonucu kızlık zarının bozulması mümkündür.