Vajinal Orgazm Nasıl Sağlanır?

Vajinal Orgazm

Vajinal orgazm nasıl sağlanır? Nasıl vajinal orgasm olunur? soruları cinsel hayatı olan kadınların en çok merak ettiği soruların başında gelmektedir.

Cinsellik, insanların hem soylarını devam ettirmek için yaptıkları eylemleri hem de fizyolojik bir gereksinimi ifade eder. Kadın ve erkeklerde çok farklı yaşanmaktadır. Kadınlarda sevme, sevilme, güven gibi duyguların da devreye girmesiyle daha psikolojik bir boyut kazanmaktadır.

Kadınlarda Orgazm Nedir? Nasıl Olur?

Kadınlarda orgazm, beyin dalgalarında ani ve geçici değişiklikler yaratan, pelvik kaslarının ritmik olarak kasılması sonucu rahim ve perine bölgesindeki kan damarlarının genişlemesi ile birlikte cinsel birleşme sırasında alınan hazzın zirve noktası olarak tanımlanmaktadır.

Kadınlarda orgazm duygusu, psikolojik, sosyolojik ve fizyolojik durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Orgazm, pelvik bölgesindeki kasların kasılması ile başlayan, pelvik bölgesini tamamen aktif hale getiren ve beyindeki haz duygusunu tetikleyen bir olgudur.

Orgazm sırasında gerçekleşen kasılmaların sayısı ve şiddeti kişiden kişiye değişmektedir. Kasılmaya vajina da eşlik eder ve boyu uzar, bununla birlikte rahim de kasılmaya başlar. Kadınlarda orgazm yaklaşık 3-15 sn sürmektedir.

Klitoral ve Vajinal Orgazm Nedir? Farkları Nelerdir?

Klitoris kadınlarda cinsel birleşme esnasında penis ile vajinadan önce temas eden yerdir. Aynı erkeklerdeki penis gibi yapısal olarak sinir ve kan damarı açısından zengindir.Tek fonksiyonu, cinsel birleşme esnasında kadına zevk vermektir. Dolayısıyla orgazmın tetik noktasıdır.

Vajinal orgazm ise kilotral orgazmın devamında yaşanan bir olgudur. Klitoristeki sinirler G noktası denilen vajinanın dışında bir bölgede sonlanır. Cinsel birleşme sırasında G noktasına yapılan basınç ile alınan haz duygusu da vajinal orgazm olarak adlandırılır.